"U Umagu sam dobio prvi ATP meč, to mi je najdraži turnir".
"U Umagu sam dobio prvi ATP meč, to mi je najdraži turnir. Ne bi bilo ništa ljepše nego da ga ja osvojim", rekao je hrvatski tenisač Borna Ćorić na zagrebačkoj promociji 30. izdanja Plava Laguna Croatia Opena, na kojoj je predstavljen kao najveća zvijezda turnira koji će se umaškom Stella Marisu odigravati od 12. do 21. srpnja.
Za Bornu Ćorića će to biti četvrti nastup u Umagu i povratak nakon što je prije dvije godine morao odustati od igranja zbog ukočenog vrata. Dvaput je bio četvrtfinalist u Stella Marisu, a za Umag ga vežu posebne uspomene.
"Prvi put kad sam došao 2013. izgubio sam od Zeballosa, a 2014. sam dobio svoj prvi ATP meč, tako da mi je to najdraži turnir. Velika mi je čast igrati tamo. Obožavam igrati doma, pred našom publikom. Uvijek imam ekstra motivaciju", poručio je Ćorić te dodao da ga ne opterećuje igranje na domaćem terenu, već upravo suprotno.
"Znam taj pritisak, ali veselim mu se. To mi paše. Za to treniramo. Nadam se da ću igrati sjajan turnir. Slažemo se da ne bi bilo ništa ljepše nego da ja osvojim turnir", poželio je Ćorić, a voditeljica konferencije za medije te dugogodišnje zaštitno lice i glas umaškog turnira Antonija Mandić sugerirala je da bi prikladan suparnik u finalu bio umaški pobjednik iz 2016. Talijan Fabio Fognini, najavljen kao druga velika zvijezda rođendanskog izdanja Croatia Opena.
"Nemojte protiv Fogninija, sad sam od njega izgubio, Bolje netko drugi", kroz smijeh je odgovorio Borna, čiji je povratak u Umag najavio je direktor turnira Lawrence Frankopan.